ISYERI HEKIMLIGI ÇALISMA SÜRELERI
Hizmet Süresi;
          18 Aralik 2014 tarihli Resmi Gazete’de 29.209 sayi ile yayinlanarak yürürlüge giren “Isyeri Hekimi ve Diger Saglik Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Egitimleri Hakkinda Yönetmelikte Degisiklik Yapilmasina Dair Yönetmelik” ile isyeri hekimlerinin çalisma süreleri belirlenmistir. Buna göre;
1. Isyeri hekimleri, bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini yerine getirmek için asagida belirtilen sürelerde görev yaparlar:
     1) Az tehlikeli sinifta yer alanlarda, çalisan basina ayda en az 10 dakika,
     2) Tehlikeli sinifta yer alanlarda, çalisan basina ayda en az 15 dakika,
     3) Çok tehlikeli sinifta yer alanlarda, çalisan basina ayda en az 20 dakika.
2. Az tehlikeli sinifta yer alan 2000 ve daha fazla çalisani olan isyerlerinde her 2000 çalisan için tam gün çalisacak en az bir isyeri hekimi görevlendirilir. Çalisan sayisinin 2000 sayisinin tam katlarindan fazla olmasi durumunda geriye kalan çalisan sayisi göz önünde bulundurularak birinci fikrada belirtilen kriterlere uygun yeteri kadar isyeri hekimi ek olarak görevlendirilir.
3. Tehlikeli sinifta yer alan 1000 ve daha fazla çalisani olan isyerlerinde her 1000 çalisan için tam gün çalisacak en az bir isyeri hekimi görevlendirilir. Çalisan sayisinin 1000 sayisinin tam katlarindan fazla olmasi durumunda geriye kalan çalisan sayisi göz önünde bulundurularak birinci fikrada belirtilen kriterlere uygun yeteri kadar isyeri hekimi ek olarak görevlendirilir.
4. Çok tehlikeli sinifta yer alan 750 ve daha fazla çalisani olan isyerlerinde her 750 çalisan için tam gün çalisacak en az bir isyeri hekimi görevlendirilir. Çalisan sayisinin 750 sayisinin tam katlarindan fazla olmasi durumunda geriye kalan çalisan sayisi göz önünde bulundurularak birinci fikrada belirtilen kriterlere uygun yeteri kadar isyeri hekimi ek olarak görevlendirilir.
DIGER SAGLIK PERSONELI ÇALISMA SÜRELERI

Hizmet Süresi;
1. Çok tehlikeli sinifta yer alan 10 ila 49 çalisani olan isyerlerinde çalisan basina ayda en az 10 dakika,
2. Çok tehlikeli sinifta yer alan 50 ila 249 çalisani olan isyerlerinde çalisan basina ayda en az 15 dakika,
3. Çok tehlikeli sinifta yer alan 250 ve üzeri çalisani olan isyerlerinde çalisan basina ayda en az 20 dakika.
IS GÜVENLIGI UZMANLIGI ÇALISMA SÜRELERI

Hizmet Süresi;
          30 Nisan 2015 tarihli Resmi Gazete’de 29.342 sayi ile yayinlanarak yürürlüge giren “Is Güvenligi Uzmanlarinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Egitimleri Hakkinda Yönetmelikte Degisiklik Yapilmasina Dair Yönetmelik” ile is güvenligi uzmanlarinin çalisma süreleri belirlenmistir. Buna göre;
1. Is güvenligi uzmanlari, bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini yerine getirmek için asagida belirtilen sürelerde görev yaparlar:
     1) Az tehlikeli sinifta yer alanlarda, çalisan basina ayda en az 10 dakika,
     2) Tehlikeli sinifta yer alanlarda, çalisan basina ayda en az 20 dakika,
     3) Çok tehlikeli sinifta yer alanlarda, çalisan basina ayda en az 40 dakika.
2. Az tehlikeli sinifta yer alan 1000 ve daha fazla çalisani olan isyerlerinde her 1000 çalisan için tam gün çalisacak en az bir is güvenligi uzmani görevlendirilir. Çalisan sayisinin 1000 sayisinin tam katlarindan fazla olmasi durumunda geriye kalan çalisan sayisi göz önünde bulundurularak birinci fikrada belirtilen kriterlere uygun yeteri kadar is güvenligi uzmani ek olarak görevlendirilir.
3. Tehlikeli sinifta yer alan 500 ve daha fazla çalisani olan isyerlerinde her 500 çalisan için tam gün çalisacak en az bir is güvenligi uzmani görevlendirilir. Çalisan sayisinin 500 sayisinin tam katlarindan fazla olmasi durumunda geriye kalan çalisan sayisi göz önünde bulundurularak birinci fikrada belirtilen kriterlere uygun yeteri kadar is güvenligi uzmani ek olarak görevlendirilir.
4. Çok tehlikeli sinifta yer alan 250 ve daha fazla çalisani olan isyerlerinde her 250 çalisan için tam gün çalisacak en az bir is güvenligi uzmani görevlendirilir. Çalisan sayisinin 250 sayisinin tam katlarindan fazla olmasi durumunda geriye kalan çalisan sayisi göz önünde bulundurularak birinci fikrada belirtilen kriterlere uygun yeteri kadar is güvenligi uzmani ek olarak görevlendirilir.